Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook Hesabınızı Güvenli Hale Getirin
#1
Arkadaşlar Bugun Sizler İle Facebook Hesabımızı Tamamen Güvenli Hale Getirmeye Calısıcaz. Resim

AYARLAR-GENEL

Görmüş Oldugunuz Kullanıcı Adınızı Yazmanız Gereken Bir Bölüm Olacaktır (TELEFON NUMARANIZI EKLEDİYSENİZ) O Bölümde Yapmamız Gereken Facebooktaki İsminizi İçeren Bir Kullanıcı Adı Olmalı. Cünkü Facebook Bunu Kosul Olarak Belirlemiş Herhangi Bir Şikayette İnceleme Altında Tutuldugunda Hesabınız Kapanabilir Ufakta Olsa Bu Önlemi Almalısınız.
Resim

Gene Genel Bölümünde Görmüş Oldugunuz ''E POSTA'' Kısmı Konumuz E Posta Olmadıgı İcin Özet Gecicem Orayı. E Postanızda Gerekli Onlemlerı Almanız Gerek Telefon Numaranızı Ve Ek Bir E Posta İle Güclendirmek Bunlardan Birkacıdır. Güvenliğini Tam Sagladıgınızı Düşündüğünüz E Posta Adresini Oraya Girerek Devam Edebilir Tamamen Güvenli Olmasını İstiyorsanız 3 Adet E Posta Ekleyebilirsiniz.

Resim

Birkez Daha Genel Bölümünde İşimiz Var. ''ŞİFRE''. Şifrenizi Ne Kadar Korumak İstiyorsanız O Kadar Cok Değiştirmelisiniz Tavsiye Edilen Haftada 1 Kez. Bunu 3 Günde 1 E İndirerek Güvenliğinizi Arttırabilirsiniz. Sifreniz ''HARF,SEMBOL,RAKAM'' Dan Olusmalı Ve Min 10 Haneli Olmalıdır. Birbirinin Ardından Gelen Rakamlar Gibi ''123123' ''123456789'' Gibi Şifreleri Sakın Kullanmayınız. Karısık Rakamlar Kullanınız. 


AYARLAR-GÜVENLİK AYARLARI

Aslında Onemli Olan Kısım Burası. Buradan Hesabımızı Saglama Alıcaz. Güvenlik Ayarlarına Girer Girmez Göreceğiniz En Üstteki Kısım''Giriş Uyarıları'' Olacaktır. Bu Daha Once Girilmeyen Bir İp Adresi İle Hesabınıza Giriş Saglandıgı Takdirde Sizi Uyarmaya Yarar. E Posta Bildirimleri Almayı Ve Facebook Un Bildirim Gondermesini Acık Hale Getirerek Haberdar Olabilirsiniz.
Resim


Güvenlik Ayarlarından Bir Alttaki Madde. ''Giriş Onayları'' Onu Acmanızı Oneriyorum Anlatımı Grafikte Mevcuttur ;

Resim


Gene Güvenlik Ayarlarından ''Güvenilir Kişilerin'' Bölümüne Bakıcaz Bu Sefer. Acacagınız 5 Adet Pasif Facebook Hesabınızı Buraya Ekleyerek Hesabınızın Calınması Halinde Hemen O Hesaplara Kod Yollayarak Hesabınızı Geri Alabilirsiniz.
Resim


Güvenlik Ayarlarından ''Tanınan Cihazlar'' Bölümünden Giriş Yapılan Cihazları Ve Giriş Tarihlerini Ogrenebilirsin.
Resim


Güvenlik Ayarlarından ''Giriş Yaptığın Yer'' Bölümünden Acık Olan Oturumları Kapatabilirsiniz
Resim


Birdahaki Aşama Şudur Ki Reel Fotografsız Bir Hesap Kullanıyor İseniz Hesabınız Kimlik Atsanızda Acılmaz Lakinnn.. Söyle Bir Durum Var Resmi Yüklüyorsunuz Ve Sadece Ben Olarak Paylaşıyorsunuz Boylece Kapatilan Hesabınızı Kimliğiniz İle Acabilir Ve Fotograflarınızı İnsanlar İle Paylaşmamıs Olursunuz.

Sakın Olaki Facebook.com Başlıgı Altında Olmayan Yerlere E POSTA Yada ŞİFRE Nizi Yazmayınız. Bu Bir Sosyal Mühendislik Tekniğidir Ve Ağlarına Alırlar Sizi...
Ayrıca Şu Adres Sizin Hesabınızı Güncel Tutmanıza Yardımcı Olacaktır Arkadaşlar;

Eğer yıkılmayan kalelere gereken özeni
göstermez iseniz, o kalelerin yıkılmaktan başka
çaresi olmayacaktır. - Burak TAYHAN

6 Aralık 2018, Perşembe. Saat: 22:03 itibariyle sitedeki aktif adminlik görevimden istifa etmiş bulunmaktayım.
WWW
Cevapla
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi